Вестниците приличат на хората. Не само и единствено на тези, които ги правят. Едни са по-уседнали, по-имотни, по-големи традиционалисти.
Други вечно нямат свой собствен дом, бродят като провинциален студент в голям град от адрес на адрес, от квартира на квартира, чергарстват. В голяма степен „постоянното местожителство” се определя и от времето.
Преди 20 години съществуваха много редакции, за които се знаеше къде са и от стоящите най-далеч от вестникарството: „Работническо дело” и „Вечерни новини”, „Отечествен фронт” и „Народна младеж”, „Пулс” и „Стършел”, „Народен спорт”.
Всички те бяха в Полиграфическия комбинат „Димитър Благоев” на някогашния булевард „Ленин”, върнал днес старото си име “Цариградско шосе”. „Труд” и списание „Театър” си бяха на булевард „Дондуков” 52, зад тях – „Земеделско знаме” на улица „Янко Забунов”, недалеч – и „Кооперативно село” на улица „11 август” № 18.
”Средношколско знаме” бе по-непопулярен сред столичани като редакция, но пишещите ученици бързо научаваха пътя до последния етаж на небостъргача, на чийто първи кат бе филмотечното кино „Дружба” /сега прекръстено на „Одеон”/.
Илюстрованият спортен седмичник „Старт” пък бе настанен в частта на стадион „Васил Левски” откъм Парка на свободата, днес – Борисова градина. Някой ден ще седна и ще начертая с думи
In memoriam: Последни думи от Леда Милева
Иван Тодоров: Миниатюри от вестник
Иван Тодоров: Къде е архивът на „ПОГЛЕД”?
Иван Тодоров: Помня адресите на „Поглед”
Представят сборника "Поглед завинаги"
Иван Тодоров: Как се ценцурира цензор
Copyright © 2022 Съюз на българските журналисти. Изработка ApplaDesign.