Президентът Румен Радев: Кабинетът подготвя пладнешки грабеж с продажбата на имоти

  • 10.08.2025
  • БТА
Президентът Румен Радев говори във Варна пред журналисти. Снимка: БГНЕС

Бързането с еврото изпразни хазната и сега кабинетът търси пари и разпродава държавата.

Това каза президентът Румен Радев пред журналисти във Варна, където присъства на церемония по присвояване на първо офицерско звание на курсантите от випуск-2025 на Висшето военноморско училище. 

„Правителството на Пеевски и Борисов се готви да разпродава държавни имоти – някои по Черноморието, други по държавната граница. Стягат най-големия грабеж от 90-те години насам. Това са 4400 държавни имота. Неслучайно прокараха промените в Закона за държавната собственост в навечерието на отпуските“, коментира президентът, цитиран от БТА.  

„Една грешка води до друга грешка. От тях ще се облажи клиентелата на новата сглобка, а ще обеднеят всички българи, ще пострада и природата. За това наложих вето и очаквам депутатите да го осмислят“, каза още той.  

М.Л.

Панорама