По повод Международния ден на радиото и телевизията Съвет за електронни медии (СЕМ) отвори врати за посетители.
СЕМ посрещна над 100 гости в деня на отворените врати по повод професионалния празник на радиото и телевизията.
Студенти от Софийския университет "Св. Климент Охридски" и УНСС, както и стажанти в електронните медии се запознаха с работата на Съвета и с ключови медийни казуси, свързани с професионални и етични стандарти.
Младите хора проявиха интерес към дейността на специализираната администрация и обсъдиха със съветниците тенденциите в развитието на медийния пазар и предизвикателствата пред медийната регулация на национално и европейско ниво.
Водещи принципи в дейността на регулатора са независимост и прозрачност; насърчаване на свободата на словото и медийният плурализъм; опазване на редакционната независимост и защита на обществения интерес.
Пред БНТ председателят на СЕМ Габриела Наплатанова каза, че за студентите и стажантите е полезно и важно „да се запознаят отблизо с работата на нашата специализирана администрация - отдел мониторинг, за да видят кои са правилата, които не биват да бъдат прекрачвани, за да нямат проблеми с изпълнението на Закона за радио и телевизия."
Copyright © 2022
Съюз на българските журналисти. Изработка ApplaDesign.