В. „Старият мост“ в Свиленград навърши 27 години
10.01.2021 /12:17 | Източник: Старият мост |
Големина на шрифт: a a Отпечатай:  |
Тази седмица излезе неговият 1 389-и брой. Редакцията на изданието благодари на своите верни читателиНека и занапред запазим близка дистанцията вестник – читател и общуваме без маски, пишат от редакцията: Но да бъдем предпазливи към коронавируса. И не само! Има не по-малко опасни невирусни зарази. С наближаването на парламентарните избори те ще се множат...
По случай годишнината в. "Старият мост" е получил много поздравления и цитира две от тях:
Ние, твоите читатели от с. Райкова могила, общ. Свиленград, най-сърдечно ти честитим рождения ден - януари 1994 г. Поздрави изпращаме и на твоя кръстник г-н Владимир Овчаров.
Времето неусетно минава, ето, че ти започваш твоята 28-а година – години, изпълнени с много труд и уважение към многобройните твои читатели от общината и страната.
Всяка седмица ти си желан и чакан от нас. От твоите страници научаваме как протича животът в свиленградския район. Похвално е, че ти, при много трудни условия през миналата година, бе навсякъде и от теб получавахме нужната информация.
Изпращаме поздрави на гл. редактор Николай Колев и на д-р Димитър Ермов, новият почетен гражданин на Свиленград, които най-подробно ни запознавахте с епидемичната обстановка в общината и ни предупреждавахте да не подценяваме коварния коронавирус.
Уважаеми наш вестник, бъди ни жив и здрав! С пожелание още дълги години да те получаваме в този вид и да четем написаното на хартия.
Предавам своите и поздравите на твоите верни читатели от с. Райкова могила: Никола Колчев
Гордея се, че съм част от екипа на в. „Старият мост“!
Честита 27-годишнина на в. „Старият мост“! За това време много неща се промениха в града, в региона, в медиите и в държавата. Като регионална медия вие бяхте и сте не само свидетел, но и част от тези промени.
Гордея се, че от 7 години и аз съм част от тази история и от живота на фамилия Колеви. Благодаря, че, когато имам нужда от подкрепа, съвет и приятелско рамо, винаги сте до мен! С годините показахте, че най-напред сте моето второ семейство и чак на заден план – началство.
27 години екипът на „Старият мост“ не спира да прави качествена журналистика. Той е опора за добрите дела в обществото и коректив за грешките на управляващите. Предизвикателството днес е медиите да отговарят на нуждата да бъдат бързи, но и точни и обективни, за да изпълнят ролята си на четвърта власт.
Затова е нужно да запазим вярата си, че журналистиката в България е кауза, а не продукт за продан. Във времена, в които политиците често предпочитат популизма пред трудните решения, медиите – зрелищата пред задълбочения анализ, обществото вярва на вашата/ нашата мисия е изключително отговорна.
„Старият мост“ вече 27 години върви по трудния, но верен път благодарение на своята аудитория. В XXI век напредъкът на изкуствения интелект, развитието на технологиите и недоверието на читателите още повече изискват от вестника да бъде на ниво.
„Старият мост“ е място за среща на положителни и отрицателни емоции, свързани с развитието на града ни, неговите проблеми и перспективи... Място за политически дебати, но и място за култура и граждански ценности... Той е и за левите, и за десните; и за сините, и за червените... Нека все така да продължавате да удържате баланса и въпреки всички трудности гледайте напред
Пожелавам ви, пожелавам и на себе си остро перо и точни журналистически попадения! Бъдете здрави, бъдете вдъхновени и обективни! Запазете дързостта на 27-годишните и трупайте мъдрост, за да пребъде медията ни! Вярвам, че ще запазите своята индивидуалност и ще продължите да доказвате, че свободата на словото е сред най-големите ни обществени ценности!
Честита годишнина!
Диляна Цветкова
Свързани: Свиленградският в. „Старият мост“ закръгля четвърт век
На 6 януари т. г. вестник „Старият мост“ навършва 25 години. От далечната 1994 г. досега са издадени 1289 броя – рекорд в цялата история на периодичния печат в Свиленград.
Дата: 03.01.2019
Сподели в
|
Тази седмица излезе неговият 1 389-и брой. Редакцията на изданието благодари на своите верни читатели
Тази седмица излезе неговият 1 389-и брой. Редакцията на изданието благодари на своите верни читатели
10.01.2021/12:17
На 1 януари 1924 г. във Варна излиза от печат и достига до своите читатели първият брой на списание „Морски сговор“, съобщават от Военноморския музей във Варна.
На 1 януари 1924 г. във Варна излиза от печат и достига до своите читатели първият брой на списание „Морски сговор“, съобщават от Военноморския музей във Варна.
02.01.2021/16:16
През 1866 г. Петко Рачов Славейков основава в. "Македония" в Цариград. "Македония" е български вестник, който излиза в османската столица от 3 декември 1866 до 25 юли 1872 г.
През 1866 г. Петко Рачов Славейков основава в. "Македония" в Цариград. "Македония" е български вестник, който излиза в османската столица от 3 декември 1866 до 25 юли 1872 г.
04.12.2020/14:05
На 24 септември 1885 г. с първия брой на в. „Време“ в Силистра стартира издаването на вестници. Така на практика преди 135 години се „роди“ журналистическата преса в Крайдунавска Добруджа, както наричат областта.
На 24 септември 1885 г. с първия брой на в. „Време“ в Силистра стартира издаването на вестници. Така на практика преди 135 години се „роди“ журналистическата преса в Крайдунавска Добруджа, както наричат областта.
03.12.2020/15:47
Има такова печатно издание у нас. Излиза вече век и половина. Едва ли неговите създатели са си представяли, че ще оцелее толкова дълго, през толкова различни епохи и събития. Още повече, че тогава, когато се появява, животът на българските вестници и списания в повечето случаи е бил твърде кратък.
Има такова печатно издание у нас. Излиза вече век и половина. Едва ли неговите създатели са си представяли, че ще оцелее толкова дълго, през толкова различни епохи и събития. Още повече, че тогава, когато се появява, животът на българските вестници и списания в повечето случаи е бил твърде кратък.
30.11.2020/16:51
|
|
СБЖ внесе в Народното събрание предложения за законодателни промени, които да направят по-прозрачна собствеността на медиите и тяхното финансиране, както и да защитят журналистическия труд. Целта им е да гарантират по-голяма сигурност на журналистите, да помогнат за закрила на медийната среда чрез нов механизъм за подкрепа на печатните издания.
Предложенията и мотивите за тях могат да се видят тук.



Представяме ви
Доминиращата медия днес са социалните мрежи, а онази класическа медия, която не се приспособи към тази нова екосистема, изчезва. Но приспособяването не означава оприличаване, защото мрежите са и територия на манипулацията. Класическите медии трябва да отговорят, засилвайки своите качества и наблягайки върху проверената истина, сочи известният френско-испански журналист
13.01.2021 /20:10 | Автор: Маурисио Висент | Източник: baricada.org
В края на миналата година още едно заглавие допълни списъка на изданията, посветени на годините на прехода. Известната преводачка и журналистка Ина Филипова е автор на книгата „Нажежените площади“, чийто издател е „Слънце“ на Надежда Кабакчиева.
12.01.2021 /18:16 | Автор: Розалина Евдокимова | Източник: СБЖ
Известният ерудит и колумнист на в. "Сега" Димитри Иванов е роден на 31 декември 1931 г., но свидетелството му за раждане е от 1 януари 1932 г., тъй като в новогодишната нощ не е имало кой да го впише в регистъра.
01.01.2021 /18:44 | Източник: dimitriivanov.com
Навършват се 125 години от рождението на легендарната вдъхновителка на републиканците в Испанската гражданска война Долорес Ибарури, която бе и изявена журналистка, оглавявала вестник "Мундо обреро". Какъв бе пламенният ѝ и драматичен живот?
10.12.2020 /19:06 | Автор: Къдринка Къдринова | Източник: baricada.org
Спомени и архиви
Тази седмица излезе неговият 1 389-и брой. Редакцията на изданието благодари на своите верни читатели
10.01.2021 /12:17 | Източник: Старият мост
На 1 януари 1924 г. във Варна излиза от печат и достига до своите читатели първият брой на списание „Морски сговор“, съобщават от Военноморския музей във Варна.
02.01.2021 /16:16 | Източник: moreto.net
Акценти и позиции
В писмо до генералния директор Андон Балтаков и до членовете на УС на БНР е изразено очакване за прецизиране и синхронизиране с Колективния трудов договор на предлаганите проектоправила за оценка на трудовото представяне на служителите в Българското национално радио.
13.01.2021 /09:02
Да внимаваме за подмяната. Тя вече изкарва и Делян Пеевски борец за медийна прозрачност
12.01.2021 /16:02
Дали съумяхме да извлечем от ударите, загубите и сътресенията достатъчно мъдрост и просветление, за да излезем на верен път към промяната?
31.12.2020 /07:32
Мнения
Защо бе борбата Законът за БТА до бъде променен преди да бъде избран новият ѝ генерален директор
14.01.2021 /20:15 | Автор: Начо Халачев | Източник: СБЖ
Добре, че е националната телевизия да ни върне и в онова „непоносимо” и „престъпно време”. Как навреме ни дойдоха около Новата 2021 година старите ленти... Една песен възкреси спомени. Щастливи пред камерите, пееха Митко Цонев, Величко Скорчев, Живка Гичева с колегите си новинари...
06.01.2021 /14:13 | Автор: Лозан Такев, член на УС на СБЖ | Източник: СБЖ
В момента онлайн: 35 гости
|