Тази вечер в бар „Кубо“ на морския бряг във Варна се открива изложбата „До Сан Франциско и малко встрани“ на нашия колега Пламен Гутинов.
Пламен е член на 73-то журналистическо дружество, кореспондент на Агенция „Булфото“ във Варна и носител на Годишната награда на Съюза на българските журналисти за 2024 година в раздела „Фотожурналистика“.
Емблематичното пространство на бар „Кубо“, който е на метри от морето и е известен с живата си музика, е побрало 52 фотографии на Гутинов от „Обетованата земя“. Освен Сан Франциско посетителите ще се потопят в атмосферата и на Гранд Каньон, Лас Вегас, Напа – долината на виното и Националния парк „Секвоя“.
За историите на снимките си Пламен разказва: „Пътувах до Сан Франциско с билет, спечелен от томбола на летището във Варна при откриването на полетите на Turkish Airlines. Останах в мегаполиса повече от три седмици. Обикалях улиците всеки ден с фотоапарат в ръка - все едно съм си във Варна. Сюжетната линия на моята изложба е просто един фото разказ и начина, по който аз видях и усетих това място, не знам дали е репортаж или street photography . Обикалях улици и места, надниквах тук там, заговарях хора и така...“
Изложбата може да се види до края на месец март, специално за откриването й, освен шумът на морските вълни и хубавите питиета, ще свирят известните джаз музиканти – тромбонистът Велислав Стоянов и китаристът Георги Илиев.
Copyright © 2022
Съюз на българските журналисти. Изработка ApplaDesign.