БНР финалист за наградите The Rose d´Or
08.07.2014 /11:32 | Източник: БНР Връзки с обществеността |
Големина на шрифт: a a Отпечатай:  |
Продукция на Българското национално радио е сред финалистите за престижните награди The Rose d´Or (Златната роза) на Европейския съюз за радио и телевизия (EBU). До миналата година конкурсната надпревара беше само за телевизионни и интернет продукции, а от тази година във фестивала, който е с 53-годишна история, за първи път участват и радио програми в три категории: комедийна драма, радио риалити и забавни радио програми. Авторитетно международно жури номинира само по три предавания в категория.
Сред финалистите в категорията Радио риалити е продукцията на редакция „Радиотеатър“, програма „Христо Ботев“ на БНР - „Тампере“, глава шеста на документалния проект „Един по-дълъг път до полето на боя“.
Номинацията за наградите The Rose d´Or е четвъртото международно признание за „Един по-дълъг път до полето на боя“ след номинацията на 39-ата Международна фичър конференция в Берген, Норвегия, през 2013 г. за епизод 1 „Ернротови“, наградата При Марулич, Хърватия, за епизод 4 „Когато телата загинат…“ и номинацията на фестивала PRIX EUROPA 2013 за същия епизод.
Победителите ще станат ясни на официална церемония на 17 септември в Берлин. Наградите The Rose d´Or определят стандарта за съвършенство, оригиналност и артистичност в забавните програми на телевизията, интернет и радиото.
Сред носителите на наградата са Барбара Стрейзанд, Мъпет шоу, Михаил Баришников, Лайза Минели, Бени Хил, Монти Пайтън, Сирк дю солей, Джули Андрюс, Мистър Бийн, Найджъл Кенеди, Шърли МакЛейн и още много световно известни имена.
В тазгодишното издание на наградите участват повече от 400 програми на 100 радио-телевизионни организации и продуцентски компании от цял свят.
Сподели в
|
Проект LEAD-Online помага на младите хора да подобрят уменията си за критично мислене, а заедно с това и своята дигитална и медийна грамотност. Фокусът на проекта пада върху тези умения поради все по-честото докладване за наличие на реч на омразата онлайн (hate speech online, HSO).
Проект LEAD-Online помага на младите хора да подобрят уменията си за критично мислене, а заедно с това и своята дигитална и медийна грамотност. Фокусът на проекта пада върху тези умения поради все по-честото докладване за наличие на реч на омразата онлайн (hate speech online, HSO).
26.06.2022/11:25
БНТ представя новата документална поредица в три епизода „Махалото на прехода“. Тематичните филми, чиито автори са емблематичните журналисти от обществената телевизия Надя Обретенова, Аделина Радева и Георги Милков, ще бъдат излъчени в три поредни среди – на 29 юни, на 6 юли и на 13 юли – от 21:00 ч. по БНТ 1.
БНТ представя новата документална поредица в три епизода „Махалото на прехода“. Тематичните филми, чиито автори са емблематичните журналисти от обществената телевизия Надя Обретенова, Аделина Радева и Георги Милков, ще бъдат излъчени в три поредни среди – на 29 юни, на 6 юли и на 13 юли – от 21:00 ч. по БНТ 1.
26.06.2022/08:28
Ежегодните награди, организирани от списание Business Lady, се присъждат за изключителен принос на компании в различни индустрии и дават гласност на успешните бизнес модели и практики на управление. Журналистът Лилия Мустакова прие наградата от името на Нова Броудкастинг Груп.
Ежегодните награди, организирани от списание Business Lady, се присъждат за изключителен принос на компании в различни индустрии и дават гласност на успешните бизнес модели и практики на управление. Журналистът Лилия Мустакова прие наградата от името на Нова Броудкастинг Груп.
25.06.2022/16:11
Старши репортер в нюзрума на bTV Ивайло Везенков е новото лице на новините. Заедно с Виктория Готева той ще се редува в сутрешните и обедните новинарски емисии.
Старши репортер в нюзрума на bTV Ивайло Везенков е новото лице на новините. Заедно с Виктория Готева той ще се редува в сутрешните и обедните новинарски емисии.
25.06.2022/13:48
Българското национално радио (БНР) започна съвместна поредица с руския политически карикатурист Сергей Елкин, съобщават от БНР.
Българското национално радио (БНР) започна съвместна поредица с руския политически карикатурист Сергей Елкин, съобщават от БНР.
25.06.2022/12:15
|
|
СБЖ внесе в Народното събрание предложения за законодателни промени, които да направят по-прозрачна собствеността на медиите и тяхното финансиране, както и да защитят журналистическия труд. Целта им е да гарантират по-голяма сигурност на журналистите, да помогнат за закрила на медийната среда чрез нов механизъм за подкрепа на печатните издания.
Предложенията и мотивите за тях могат да се видят тук.


Представяме ви
На 8 юни 1972 г. южновиетнамският фотограф Ник Ут заснема покъртителен кадър с пищящо от болка и ужас голо момиченце, обгорено от изсипан над село Чан Банг край Сайгон американски напалм. Какво стои зад разтърсващия образ?
09.06.2022 /20:20 | Автор: Къдринка Къдринова | Източник: baricada.org
От 5 юни насам няма никаква следа от британския журналист Дом Филипс, писал за „Гардиан”, „Вашингтон пост” и „Ню Йорк Таймс”, и от придружаващия го бразилски експерт по коренните амазонски народи Бруно Араужо Перейра. Двамата си били на експедиция в долината Жавари край границата с Колумбия и Перу. Властите са мудни в издирването, а в зоната действат наркотични, златодобивни, дърводобивни, земеделски и бракониерски мафии.
09.06.2022 /18:02 | Автор: Къдринка Къдринова | Източник: baricada.org
В навечерието на Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност известната българска изкуствоведка, журналистка и познавач на тънкостите на Седмото изкуство Олга Маркова получи най-престижното отличие на Министерство на културата „Златен век“ – звезда.
Отдавна искахме тя да гостува на сайта на СБЖ, но все нещо се случваше. Тези дни Олга Маркова намери време да разговаряме с нея за българската журналистика, изкуство и кино, за нейните срещи със звездите от големия екран, за разговорите ѝ с тях и незададените въпроси.
09.06.2022 /09:38 | Автор: Розалина Евдокимова | Източник: СБЖ
Снежана Тодорова, Соня Алексиева, Енчо Господинов, Иван Тодоров, Красимира Дионисиева нанизаха пъстра броеница от спомени за големия журналист, писател и пътешественик Ясен Антов на сбирка в негова памет, организирана от журналистическото дружество „Пътешествие и туризъм”. Включи се и синът му Траян Антов, известен спортен журналист, а специален видеопоздрав отправи и внучката му Мария, студентка в Амстердам.
27.05.2022 /16:30 | Автор: Къдринка Къдринова | Източник: СБЖ
Спомени и архиви
Журналисти, а не научни работници първи разясняват на широката публика произхода на името на Плевен.
20.06.2022 /18:19 | Автор: Иван Каневчев | Източник: СБЖ
Явор Чучков търси подкрепа за издигане на паметник на своя прадядо Ефрем Чучков (1870-1923) - един от ръководителите на българската организация ВМОРО/ВМРО, най-големият приятел и съратник на Гоце Делчев.
05.06.2022 /17:24 | Автор: Явор Чучков | Източник: СБЖ
Акценти и позиции
Недопустимо е – особено за европейци – да се забравят думите на Волтер: „Може да не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив, ще защитавам правото ти да го казваш”. Повтаряме и подчертаваме: спусканите от ЕС забрани за достъп до медийни източници, обявявани за пропагандни, погазват гражданските свободи в обществото и пречат на професионалната работа на журналистите.
07.06.2022 /18:49
В деня в памет на великия поет, публицист, революционер и на всички, паднали за свободата и независимостта на България, нека отново сверим посоката си със завещания от тях морален и духовен кодекс.
02.06.2022 /08:00
Нека поднесем цветя и се поклоним пред великото дело на светите братя Кирил и Методий, дарили ни с азбуката и с извисяващата сила на просветата.
23.05.2022 /15:54
Мнения
Размисли по повод два телевизионни концерта в празничните дни.
26.04.2022 /15:08 | Автор: Лозан Такев | Източник: СБЖ
Министерството на културата отказа да подпомогне с 2000 лв. издаването на сборник с лирика на поета, написал „Една българска роза”, по повод неговата 95-годишнина, защото там не са чували за него.
19.04.2022 /20:09 | Автор: Лозан Такев | Източник: СБЖ
В момента онлайн: 23 гости
|