Колегата Енчо Господинов коментира в своя Фейсбук профил скандала около вероятния провал на идеята България да домакинства тази година сесия на ЮНЕСКО.
Както сайтът на СБЖ вече ви информира, стана известно, че има документ, който е подготвен, но още не е подписан, и от който се разбира, че сумата от близо 2 млн.лв ще бъде отпусната а кабинета „Желязков“ за подпомагане на организацията на събитието, но не в София, а в Париж.
Ето и пълния текст на коментара на Енчо Господинов от Фейсбук профила му:
МИНАЛО СВЪРШЕНО ВРЕМЕ
Пред г-н Любенов бившият министър на Културата Найден Тодоров разказа за батака около идеята София да бъде домакин на предстоящата сесия на ЮНЕСКО. И по този начин дискретно да се реши и въпросът около един допълнителен нашенски батак - този с презастроения Несебър и вероятността това красиво градче да изпадне от „оня списък”. Списъкът на световната организация, който изисква градецът да запази историческия си културен и архитектурен облик… Да му се радват широките народни маси по света и у нас.
И вероятно да има една приятелска ръка, протегната от Париж, където е ЮНЕСКО. С някой спасителен лев в ръката.
Между редовете се разбра, че бившият премиер, известен с изключително артистичния си вкус и благородническа усмивка на екскурзиант, има принос в забатачването на идеята за сесията. Иначе предварително одобрена от почитаемия ни Парламент.
България, каза в заключение диригентът, е страна с изключително богата история и Минало.
Не стана ясно в контекста на ефирния разговор какво е нейното Бъдеще.
Copyright © 2022 Съюз на българските журналисти. Изработка ApplaDesign.